با لومینیرز دندان، درخشندگی دندان‌هایتان را چند برابر کنید.

با لومینیرز دندان، درخشندگی دندان‌هایتان را چند برابر کنید.

اصلاح طرح لبخند روند بهبود ظاهر لبخند از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی مانند موارد زیر است:

 • ونیر دندان
 • باندینگ کامپوزیتی
 • ایمپلنت دندان
 • سفید کردن دندانها
 • لومینیرز

برخی از اجزای هدف صورت در اصلاح طرح لبخند عبارت‌اند از: صورت، تن پوست، رنگ مو، دندان‌ها (رنگ، عرض، طول، شکل و ظاهر دندان)، بافت لثه و لب‌ها. اصلاح طرح لبخند به دلایل بسیاری انجام می‌شود و با توجه به سلیقهٔ فرد می‌تواند به صورت سفارشی باشد.

روش‌های دندانپزشکی زیبایی نیاز به مراقبت منظم بهداشت دهان و دندان دارند و ممکن است نیاز به نگهداری در طول زمان داشته باشند. متخصص دندانپزشکی شما، تکنسین آزمایشگاه و مواد انتخاب شده توسط دندانپزشک بر طول عمر لبخند اصلاح شدهٔ شما تأثیر می‌گذارد. برای دستیابی به بهترین نتایج، مراقبت ویژه‌ای را در انتخاب دندانپزشکی زیبایی خود به عمل آورید و در مورد گزینه‌های انتخابی مواد خود حساس باشید.

قبل از اینکه دندانپزشک یک برنامه را برای اصلاح طرح لبخند شما ایجاد کند، باید سلامت دهان و دندانتان را ارزیابی کنید. دندانپزشک شما یک ارزیابی جامع از دندان‌ها، لثه‌ها، ساختار حمایتی زمینه‌ای و بایت (اکلوژن) را برای تعیین امکان اصلاح طرح لبخند فرد متقاضی انجام خواهد داد. اگر ارزیابی شما نشان می‌دهد که شما یک مشکل مرتبط با سلامت دهان دارید – مانند یک ناهنجاری بایت (مال اکلوژن) یا بیماری لثه – ابتدا این مشکل باید رفع گردد.

دندانپزشکان متخصص زیبایی انواع تکنولوژی‌های دندان پزشکی را استفاده می‌کنند تا تغییراتی را که می‌توانید پس از اصلاح طرح لبخند در ظاهر خود مشاهده نمایید را نشان دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

اجزای زیبایی اصلاح طرح لبخند


اجزای زیبایی اصلاح طرح لبخند

علاوه بر رنگ، تراز و تعادل دندان‌های شما در منطقه زیبایی شناسی لبخند شما (بخش دندان‌های فوقانی و پایین که هنگام لبخند نشان می‌دهد)، ویژگی‌های متعددی از دندان‌های شما وجود دارد و لبخند می‌زنند که دندانپزشک زیبایی شما با آن ارزیابی می‌شود شما در هنگام برنامه ریزی خود را قبل. این شامل:

طول دندان

دندان‌های بلند ظاهری جوان‌تر را ایجاد می‌کنند. پیری باعث فرسودگی و از بین رفتن دندان‌ها و در نتیجه کوتاه شدن آن‌ها می‌شود و لبخند لثه‌ای نیز می‌تواند دندان‌ها را کوتاه‌تر نشان دهد. درمان برای دندان‌های کوتاه ممکن است شامل تغییر شکل و طول دو دندان مرکزی جلویی با باندینگ کامپوزیت یا ونیرهای پرسلین باشد. اگر لبخند لثه‌ای داشته باشید، دندانپزشک شما ممکن است درمانی را برای اصلاح خط لثه و طول ظاهر دندان‌ها با استفاده از روش‌های لیزر دندانپزشکی انجام دهد. در صورت لزوم ممکن است به یک متخصص لثه نیز ارجاع داده شوید تا طول تاج دندان را افزایش دهید.

افزایش طول دندان‌ها همچنین ممکن است به صورت کلی بر ظاهر صورت شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، دندانهای صاف، بلند و مربعی در یک فرد با صورت گرد می‌تواند صورت را لاغرتر نشان دهد.

خط لبخند

 خط لبخند خطی خیالی است که از لبه‌های دندان‌های ردیف بالا از سمتی به سمت دیگر کشیده شده است، و در زمانی که لبخند می‌زنید باید به همان اندازه منحنی لب پایین شما باشد. این استاندارد مرجع ممکن است برای کمک به تعیین طول دندانهای جدید شما استفاده شود.

تناسب دندان‌ها

 دندانپزشک دندان‌های شما را بررسی می‌کند تا تعیین کنند که آیا آنها با یکدیگر تناسب دارند یا خیر. اکثر افراد لبخندی که در آن دو دندان مرکزی مشخص هستند و یک نسبت عرض به طول 4 به 5 دارند را لبخندی زیبا تشخیص می‌دهند. این نسبت طول و عرض دندان‌های دیگر را در منطقه زیبایی شناختی هدایت می‌کند به طوری که به نظر می‌رسد خط لبخند متعادل است.

بافت و خصوصیات دندان

یک دندانپزشک متخصص زیبایی دندان می‌تواند ونیر و یا روکش‌های شما را برای ایجاد ظاهری زنانه یا مردانه‌تر، علاوه بر مطابقت با ظاهر و داشتن دندان‌های طبیعی و یا آن چه در عکسی دیده‌اید، استفاده کند.

لومینیرز چیست؟


لومینیرز چیست؟ 1لومینیرز چیست؟ 2لومینیرز چیست؟ 3لومینیرز چیست؟

لومینیرز یک درمان زیبایی دندانپزشکی پیشرفته است که به سرعت به جایگزینی محبوب برای ونیرهای پرسلین تبدیل شده است. لومینیرز از ورقه‌های نازک لنزهای تماسی پرسلین ساخته شده است که به طور دائم به جلوی دندان‌ها برای ایجاد تغییری عمده در ظاهر لبخند استفاده می‌شوند. اگر چه ونیرهای پرسلین یکی از موثرترین و کارآمدترین روشهای دندانپزشکی زیبایی هستند، لومینیرز می‌تواند همه کارهایی ونیرها را انجام دهند. مهم‌تر از همه، برای افرادی که کار دندانپزشکی برای آن‌ها اضطراب ایجاد می‌کند، یک روش درمان مؤثرتر و کمتر تهاجمی هستند.

کاربرد لومینیرز


انجام لومینیرز معمولاً طی دو جلسه مراجعه به دندانپزشک به اتمام می‌رسد.

 • در طول اولین بازدید، از دندان‌های فوقانی و پایین شما قالب گرفته می‌شود. سپس قالب‌ها به یک آزمایشگاه مجاز ساخت لومینیرز همراه با عکس‌ها و سایر اطلاعاتی که برای ایجاد مجموعه سفارشی شما لازم است ارسال می‌شود.
 • در طول جلسهٔ دوم شما، لومینیرز بر روی دندان‌های طبیعی تست خواهد شد تا شکل، اندازه، رنگ و شفافیت آن‌ها تأیید گردد. اگر همه چیز درست به نظر می‌رسد و کاملاً فیت است، لومینیرز به جلو دندان‌های شما برای تکمیل روند اصلاح طرح لبخند متصل خواهد شد.

هیچ عمل تراشیدن دندان‌های طبیعی لازم نیست و هیچ عملی برای از بین بردن مینای دندان انجام نمی‌شود. تمیز کردن دندان، سنباده زدن ملایم و شکل دادن انجام می‌شوند و سپس دندان‌هایتان آماده هستند! دندان‌های طبیعی شما به سختی تغییر می‌کنند تا شما بتوانید بدون نیاز به استفاده موقت از ونیرها، در حالی که منتظر لبخند جدید خود هستید، بتوانید کار و بازی کنید.

چه افرادی متقاضی مناسبی برای لومینیرز محسوب می‌شوند؟


لومینیرز از هر جنبه‌ای ظرافت ونیرهای پرسلین را دارد و می‌توانند طرح لبخند فرد متقاضی را اصلاح کند. اگر هر گونه مشکلی با دندان‌های خود دارید، ممکن است استفاده از لومینیرز گزینهٔ مناسبی برای اصلاح آن باشد:

 • دندان‌های غیر طبیعی
 • دندان‌های کج
 • دندان‌های شلوغ
 • دندان‌های کوچک
 • دندان‌های شکسته
 • دندان دائمی دارای لکه یا تغییر رنگ داده شده

البته به یاد داشته باشید که دهان شما باید برای استفاده از لومینیرز یا هر یک از روشهای زیبایی دندانپزشکی از سلامتی مناسب برخوردار باشد. بدون یک پایه قوی، هیچ نوع ترمیم یا بهبود دندان‌ها دوام نخواهد داشت. دندانپزشک شما قبل از انجام هر گونه درمان دندانپزشکی زیبایی، دهان متقاضی را به طور کامل برای بیماری‌های پریودنتال، حفره‌ها یا هر گونه نشانه‌های دیگر عفونت بررسی خواهد کرد.

لومینیرز در برابر دیگر درمان‌های زیبایی دندانپزشکی


اولین مقایسه، شباهت لومینیرز به ونیرهای پرسلین است. هر دو نوع روش یک ظاهر شگفت انگیز، طبیعی به دنبال اصلاح طرح لبخند برای شما ایجاد می‌کنند. با این حال، شما می‌توانید یک روش بی درد و آرام را انتخاب کنید. البته برخی از بیماران ممکن است ایده ونیر را ترجیح دهند یا دندان‌هایشان ممکن است دارای شرایطی باشد که لومینیرز گزینه‌ای مناسب برای آن محسوب نگردد. هر یک از این راه حل‌ها شگفت انگیز، مؤثر و ارزشمند هستند و ارزش صرف زمان را خواهند داشت.

 • اگر شما به دنبال یک راه حل مناسب برای اصلاح کجی دندان‌های خود هستید، ممکن است اینویزیلاین یا یک نوع دیگر از روش‌های درمانی ارتودنسی را در نظر بگیرید.
 • با این حال، اگر شما نمی‌خواهید یک یا چند سال دیگر برای داشتن یک لبخند جذاب و زیبا صبر کنید و مشکلات زیبایی دیگری را با دندان‌های خود دارید، لومینیرز می‌تواند به عنوان یک گزینه سریع و مؤثر که تعدادی از مشکلات را تصحیح می‌کند، مورد استفاده قرار گیرد. با وجود لومینیرز شما می‌توانید دندان‌هایی صاف بدون استفاده از بریس داشته باشید.
 • لومینیرز می‌تواند تا 25 سال با مراقبت‌های مناسب خانگی و مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یک بار دوام داشته باشد. لومینیرز برای پنج سال در برابر مشکلاتی مانند لب پریدگی، شکستن و جدا شدن از دندان تضمین می‌شود. به علاوه، لومینیرز در برابر لکه مقاوم است و هیچ تغییر رنگی در آن رخ نمی‌دهد.
 • لومینیرز را حتی می‌توان روی روکش‌های قدیمی و یا بریج قرار داد تا لبخند زیباتر و کامل‌تری به دست آید.
 • اگر در مورد وضعیت دندان‌هایتان شکایت دارید و هر روز مشکلات جدیدی برای شما ایجاد می‌گردد، وقت آن است که به دنبال کسب اطلاعات برای ارزیابی امکان استفاده از لومینیرز باشید. وقت آن است که لبخند خود را متعادل سازید.

حفظ نتایج


دانستن اینکه چگونه عادت‌های بهداشت دهان خود را به بهترین نحو برای مراقبت از لومینیرز خود تغییر دهید، به شما کمک خواهد کرد که لبخند جدید خود را برای مدت طولانی حفظ کنید.

خمیر دندان‌های بسیار فرسایشی و عادت‌های مسواک زدن می‌تواند سطح لومینیرز را خراشیده و جلا و سطح آن را تغییر دهند. به همین دلیل، خمیر دندان‌های غیر فرسایشی حاوی فلوراید توصیه می‌شوند.

استفاده از نخ دندان یک عامل کلیدی در از بین بردن دبریس و پلاک از سطح دندان‌ها است و عملاً طول عمر لومینیرز را افزایش می‌دهد و به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند. استفاده از نخ دندان برای همه افراد اهمیت دارد، اما برای افرادی که دارای ونیر هستند، مهم‌تر است زیرا بهداشت بافت لثه و مراقبت از آن جهت جلوگیری از مشکلات بسیار مهم است.

غذا و نوشیدنی‌های خاصی که باید از آن‌ها دوری کرده یا مصرف آن‌ها را محدود کنید


از خوردن غذاهایی با قند بالا پرهیز کنید و میان وعده‌های غذایی آر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها محدود نمایید. مصرف قهوه، سودا، چای، و غیره را برای حفظ لبخندی زیبا محدود کنید.

در مصرف نوشیدنی‌های الکلی افراط نکنید. مصرف بیش از حد الکل می‌تواند لومینیرز دندان شما را خراب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *