تاثیر مثبت اصلاح طرح لبخند در زیباتر شدن ظاهر شما

طرح-لبخند

اصلاح کامل طرح لبخند آخرین روش برای بهبود ظاهر لبخند است. ممکن است شما سفید کردن دندان‌ها بدون دستور پزشک را امتحان کرده باشید و فیلینگ‌های سفید و تاج‌های دندان را امتحان کنید چرا که عملکرد دندانی کهنه نیاز به جایگزینی دارد. اصلاح طرح لبخند، دندانپزشکی زیبایی را به سطح جدید و کاملی می‌رساند. ما به جای تمرکز کردن صرفا روی رنگ دندان‌های شما، رنگ، شکل، اندازه، بافت و توازن هر دندان در قسمت لبخند شما را هدف قرار می‌دهیم. با ادغام درمان‌های زیباسازی متعدد، ما کل ظاهر لبخند شما را تغییر خواهیم داد که عبارتند از: خط لثه، خط لب و متوازن کردن لبخند شما به کمک ویژگی‌های دیگر صورت.

اگر شما می‌خواهید که لبخند خود را دوست داشته و از داشتن اعتماد به نفس بیشتر در تمام جنبه‌های زندگیتان لذت ببرید، اصلاح طرح لبخند تنها چیزی است که به آن نیاز دارید.

این تقریبا غیرممکن است که بتوانیم همه مزایای اصلاح طرح لبخند را برشماریم. نه تنها طرح لبخند جدید شما دلنشین خواهد شد بلکه با اطمینان بیشتری لبخند خواهید زد. به علاوه یک لبخند جذاب با دندان‌های صاف، رعایت بهداشت دهان را بسیار راحت‌تر می‌کند که این به معنی کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه است. داشتن یک لبخند جدید به این معنا نیست که شما می‌توانید در مورد حفظ بهداشت روزانه دهان خود سهل‌انگاری کنید یا به دندانپزشک مراجعه نکنید، این در واقع بدین معنا است که وقتی که دندان‌ها صاف و مرتب هستند، تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر است.

 در طول مشاوره، دندانپزشک قبل از یک برنامه ریزی عالی برای اصلاح طرح لبخند، در مورد علایق، نیازها و اهداف زیبایی با بیمار صحبت می‌کند. دندانپزشک به بیمار کمک خواهد کرد که جلسات مراجعه را زمان‌بندی کرده و همه دستورالعمل‌هایی که ممکن است بیمار قبل از شروع درمان نیاز داشته باشد را مرور خواهد کرد.

بازسازی کامل دهان در مقایسه با اصلاح طرح لبخند


در ابتدا اجازه دهید با چیزی که این دو عمل را مشابه می‌سازد شروع کنیم. هر دوی آن‌ها مستلزم استفاده از درمان‌های متعدد در طول چندین جلسه هستند تا به بیمارانی که دارای مشکلات گوناگون و مرتبط با طرح لبخندشان هستند کمک کند. پس از یک معاینه دهانی توسط پزشک، او یک برنامه‌ای را تنظیم کرده و درمان‌های ویژه‌ای که مناسب نیازهای بیمار است را انتخاب می‌کند. در حقیقت این دو مورد اغلب به جای یکدیگر به کار می‌روند اما یک تفاوت نامحسوس در نوع مشکلاتی که به وجود می‌آورند وجود دارد.

اصلاح طرح لبخند، همانطور که ممکن است حدس بزنید، بیشتر در جهت زیباسازی است. این کار می‌تواند به بیماری که به شدت تمایل دارد ظاهر لبخندش را بهتر کند، کمک نماید. که این به معنای سفید کردن دندان‌ها، کار گذاشتن تراشه‌های کوچک یا شکاف دار کردن، ترمیم دندان‌هایی که آسیب دیده‌اند یا همه موارد فوق می‌باشد. نتیجه نهایی باید یک طرح لبخند بی عیب و نقص باشد که شبیه چیزی که در فیلم‌ها یا تلویزیون می‌بینید، به نظر برسد.

در حالی که بازسازی کامل دهان می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد، بیشتر روی بهبود عملکرد دندان‌ها و نیز ظاهر آنها تمرکز می‌کند. این نقطه جایی است که دو روش درمان از هم جدا می‌شوند. فردی که نیازمند اصلاح طرح لبخند است دندان‌هایی خواهد داشت که اساسا همانطور که باید عمل می‌کنند، او را قادر می‌سازند که به راحتی غذا خورده و صحبت کند. با این وجود اگر به بازسازی کامل دهان نیاز داشته باشند، این مورد ممکن نیست.

بیمارانی که می‌توانند از بازسازی کامل دهان استفاده کنند معمولا مشکلات اساسی با طرح لبخند خود دارند، چه به خاطر دندان شکسته باشد، چه فقدان دندان یا به خاطر مشکلات مرتبط با عدم توازن فک. اولین بخش از بازسازی کامل دهان قصد دارد که به عملکرد طبیعی دهان بیمار کمک کند و پس از آن دندانپزشک می‌تواند اقدام کرده و ظاهر طرح لبخند را بهبود بخشد.

کدام یک برای من مناسب است؟

این سوال تنها توسط دندانپزشک می‌تواند پاسخ داده شود. شما ممکن است عقیده داشته باشید که اصلاح طرح لبخند همه آن چیزی است که به دنبال آن هستید اما دندانپزشک شما شاید یک مشکل دندانی بزرگ‌تر و اساسی را پیدا کند که عملا می‌تواند علت مشکلات زیبایی شما باشد و با درنظر گرفتن ویژگی کلی صورت، رنگ پوست، رنگ مو، وضعیت دندان‌ها، بافت لثه و لب‌ها یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند را برای زیباتر کردن لبخند انتخاب می کند.

هنگامی که به دندانپزشک خود مراجعه می‌کنید، به راحتی به او اجازه دهید هر چیزی که شما در مورد طرح لبخند خود دوست ندارید را بداند و با یک معاینه کلی او خواهد توانست چیزی را که شما نیاز دارید، مشخص کند. از آنجا به بعد تنها کاری که باید انجام دهید حضور به موقع در نوبت‌هایتان و عمل به دستورات دندانپزشک‌تان است تا به طرح لبخندی که حقیقتا شایسته آن هستید برسید.

در نهایت، واقعا مهم نیست که برنامه درمانی شما تا زمانی که شما همه مراقبت‌های بهداشتی لازم را دریافت می‌کنید، چه نام دارد. اگر چندین سال است که با مشکلات دندانی متعددی دسته و پنجه نرم می‌کنید که خوردن، صحبت کردن یا لبخند زدن با اعتماد به نفس را برای شما مشکل ساخته است، امید خود را از دست ندهید، برای مراجعه به دندانپزشک در منطقه خود مصمم باشید، آن‌ها کاملا می‌دانند که چگونه کمک کنند.

درمان‌های دندانپزشکی زیبایی در اصلاح طرح لبخند


برای روند اصلاح طرح لبخند شما، دندانپزشک ممکن است هر یک از این درمان‌های زیبایی و تجدید کننده را ادغام کند:

سفید کردن دندان‌ها

متداول‌ترین و مطلوب‌ترین روش زیباسازی دندانی در سراسر جهان سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها است چون می‌تواند به طور موثری ظاهر کلی لبخند را بهبود بخشد. این روش ساده، نتایج موثری را به دنبال دارد. ما از یک عامل سفید کننده قوی پزشکی برای بلیچینگ کامل استفاده می‌کنیم. سپس برای حفظ نتایج درخشان  شما را با جعبه‌های دو طرفه مخصوص و ژل‌های سفید کننده به خانه می‌فرستیم. سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها در اغلب موارد می‌تواند مینای دندان را چهار تا ده درجه سفید کند.

ارتودنسی‌های نامرئی

روش نامرئی یک درمان ارتودنسی جایگزین است. به جای سیم‌های فلزی و براکت‌های مرسوم، ریلیز نامرئی ردیفگرهای پلاستیکی نرم و شفاف برای تغییر مکان دندان‌ها انجام می‌شود. تمیز کردن و مراقبت از ردیفگرهای متحرک آسان بوده و برای استفاده راحت هستند. هر ردیفگر به صورت سفارشی برای بایت شما به منظور انتقال دندان‌های نامرتب به موقعیت ایده‌آل طراحی شده است. اگرچه روش نامرئی بهترین درمان برای همه موارد نیست اما اغلب یک گزینه عملی و ترجیحی برای نوجوانان و بزرگسالانی است که می‌خواهند با احتیاط طرح لبخندشان را درست کنند.

ونیرهای پورسلاین، تاج‌های دندان سفید، فیلینگ و باندینگ

ونیرهای پورسلاین (لمینت) به طور فزاینده‌ای یک درمان زیبایی محسوب شده‌اند. آنها تنها در دو جلسه اعمال می‌شوند و به طور قابل توجهی ظاهر لبخند را تغییر خواهند داد. پوسته‌های پورسلاین نازک و دست ساز به طور دائمی سطح جلویی دندان‌هایی که در لبخند شما نشان داده می‌شوند را می‌پوشانند. هر پوسته به طور منحصر به فردی طراحی شده است به طوری که رنگ، شکل، اندازه و موقعیت آن، کل ظاهر لبخند شما را به شکل دلخواهتان تکمیل می‌کند. اگر ونیرها گزینه‌های مناسبی برای شما نباشند، ما می‌توانیم تاج‌های دندان سفید، فیلینگ‌ها یا باندینگ را برای اصلاح معایب لبخند شما پیشنهاد کنیم. این نوع ترمیم‌ها با دوام بوده و نتایج ثابتی را به دنبال دارند.

دندان جایگزین

ایمپلنت‌های دندانی صرفا پروستتیک‌هایی هستند که به جای تاج و ریشه دندان جایگذاری می‌شوند. یک دستگاه کوچک پیچ مانند به صورت جراحی گونه‌ای در بافت استخوان فک سالم قرار داده می‌شود و استخوان به صورت طبیعی به آن جوش می‌خورد. پس از حدود شش ماه، ایمپلنت‌ها می‌توانند با یک تاج تنها یا پروتز ثابت یا دندان مصنوعی تکمیل شوند. ایمپلنت نه تنها پروستتیک‌ها را از پایه محافظت می‌کند بلکه استخوان فک را نیز فعال می‌کنند تا این که با گذشت زمان منحط نشود. پزشکان همچنین پروتزهای ثابت، یک یا چندین دندان مصنوعی قابل درآمدن یا یک دست دندان مصنوعی کامل را برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته پیشنهاد می‌کنند. اگر شما یک ردیف کامل بدون دندان مانند قوس فک پایین یا فک بالا دارید، ما دندان مصنوعی کامل را پیشنهاد می‌کنیم. چند دندان مصنوعی به جای چندین دندان روی یک قوس توسط فیلینگ در فضا قرار می‌گیرند، بسیار شبیه چیدن قطعات پازل در کنار هم. همچنین پروتزهای ثابت که تاج و پروتز هم نام دارند، می‌توانند به جای یک یا چند دندان در یک ردیف قرار بگیرند. تمام این پروستتیک‌ها می‌توانند برای ایمپلنت‌های دندان محکم نگاه داشته شوند یا به اطراف دندان‌های سالم ثابت شوند.

چه کسی کاندید اصلاح طرح لبخند است؟


به طور کلی بیمارانی که از سلامت دهان مطلوبی برخوردار هستند کاندیدهای خوبی برای اصلاح طرح لبخند می‌باشند. این بدین معناست که هر پوسیدگی دندان مشخصی یا بیماری لثه باید قبل از اقدام به انجام دندانپزشکی زیبایی به منظور اصلاح کامل طرح لبخند، درمان شود. هدف از این کار جلوگیری از نیاز به درمان مجدد در آینده است. برای مثال روکش کردن دندان زمانی که بیماری لثه وجود دارد، بدین معناست که نتایج قطعی نیستند و خوب به نظر نمی‌رسند. به همین دلیل است که پزشکان هنگام مشاوره سطح سلامتی دهان شما را قبل از اقدام به هرگونه درمانی برای اصلاح طرح لبخند، ارزیابی می‌کنند.

چه مدت طول می‌کشد تا طرح لبخند شما اصلاح شود؟


این مورد هم بستگی دارد به این که کدام درمان‌ها برای شما انجام می‌شود. سفید کردن دندان‌ها می‌تواند در عرض یک ساعت یا کمتر انجام شود. در هر صورت استفاده از روش‌های مفصل‌تر مانند ایمپلنت‌های دندان یا ارتودنسی ممکن است برای رسیدن به نتایج نهایی چند ماه طول بکشند. به علاوه پزشکان درمان‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که می‌توانند نتایج شگفت‌انگیزی را در کمتر از دو هفته در پی داشته باشند.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟


هزینه‌ها متفاوت است. بستگی به روش‌های درمانی دارد که انتخاب می‌کنید. پزشکان این جزئیات را هنگام مشاوره به شما توضیح می‌دهند تا شما به طور کامل از همه هزینه‌های مربوط به اصلاح طرح لبخند خود اطلاع پیدا کنید. اگر هزینه برای شما نگران کننده است، حتما از ما درباره گزینه پرداخت قسطی بدون سود که به شما این امکان را می‌دهند که هم اکنون درمان خود را شروع کنید، سوال کرده و بعدا هزینه آن را بپردازید. آنها هرگز نمی‌خواهند برای مراقبت‌های اجباری که یک بیمار دریافت می‌کند هزینه کنند، به همین علت است که آنها روش‌های پرداخت مختلفی را با توجه به نیازهای هر بیمار پیشنهاد می‌دهند.

«کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *