لبخند هالیوودی فقط مختص هنرمندان نیست، شما هم میتوانید زیبا بخندید

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا ستاره‌های هالیوود چنین لبخند بی نقص و زیبا و دندان‌های سفیدی دارند؟ و اینکه آیا شما هم می‌توانید چنین دندان‌های متقارن و بی نقصی داشته باشید؟ این لبخند زیبا در بین ستاره‌های هالیوودی بخاطر عوامل ژنتیکی نیست. روش‌های موثری از جمله استفاده از زیرکنیوم، ونیرهای پرسلین، لومینرها یا ونیرهای کامپوزیت وجود دارند که با استفاده از آن ها می‌توان به لبخندی بی نقص دست یافت.

یک طرح لبخند کامل که به لبخند هالیوودی نیز معروف است، برای کسانی که دندان‌های شکسته، نامرتب یا بدرنگ دارند گزینه بی نظیری است. خمیردندان‌های سفید کننده تنها برای مدت کوتاهی کارایی دارند. اما به هر حال داشتن یک لبخند زیبا و درخشان، برای هر کسی که بخواهد ابعاد شخصی و  حرفه‌ای زندگی خود ارتقا دهد یک رویا است.

دندانپزشک برای انجام این عمل، ابتدا شکل، ساختار، اندازه و چفت‌شدگی و سلامت عمومی دندان‌ها را معاینه می‌کند. او همچنین وجود هرگونه پوسیدگی، بیماری لثه و… را نیز بررسی می‌کند تا مطمئن شود که می تواند از این روش برای شما استفاده کند یا خیر. این روش شامل چسباندن کامپوزیت‌های ونیربه سطح دندان است. این کامپوزیت ها، لامینت‌هایی از جنس سرامیک هستند. این فرآیند برگشت‌پذیر است و در عین عدم نیاز به بی حسی هیچ ناراحتی و دردی ندارد.

 به دست آوردن دندان‌هایی کاملاً منظم با کمترین هزینه واقعاً خارق‌العاده است. دندان‌های ونیر شما، که به طور کامل به دندان‌های طبیعی شبیه اند، به مراقبت و نگهداری نیاز دارند، اما این مراقبت تفاوتی با مراقبت معمولی از دندان‌های طبیعی ندارد. کشیدن نخ دندان و آب کشی دهان پس از خوردن هر وعده غذایی برای حفظ لبخند درخشان و دائمی‌ کافی است. مراجعه به دندانپزشک در فواصل زمانی 6 ماهه نیز حائز اهمیت است.

خدمات درمانی با کیفیت، خیال شما را از بابت طبیعی به نظر رسیدن ظاهر جدیدتان راحت می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های ماتماس حاصل فرمایید.

کدام یک از مشکلات دندان به وسیله طرح لبخند هالیوودی قابل ترمیم هستند؟ 


احساسی که شما نسبت به لبخندتان دارید بر روی اعتماد بنفس شما تأثیر می گذارد؛ زیرا لبخندتان یکی از اولین چیزهایی است که مردم در برخورد با شما به آن دقت می‌کنند. دندان‌پزشک بهترین خدمات را برای شما فراهم می‌‌کند. در صورتی که  می‌خواهید ظاهر لبخند خود را بهبود دهید اما در مورد ترکیب درمانی مناسب خود مطمئن نیستید می توانید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک با ارزیابی خط لبخندتان، طول دندان‌ها، بافت دندان‌ها و رنگشان به شما کمک می‌کند تا زیبایی لبخند خود را بهبود ببخشید. در ادامه چند نمونه از مواردی را که درعمل طرح لبخند توسط دندانپزشک بررسی می شود، آورده شده است:

رنگ دندان

چند توصیه برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن نتیجه طرح لبخند: می توان جای پر شدگی دندان را با مواد همرنگ دندان پوشاند. در صورتی که رنگ مینای دندان‌تان تغییر کرده یا بدلیل فرسودگی آسیب دیده و پوسیده شده است، دندان‌پزشک چند روش درمانی پیشنهاد خواهد کرد تا رنگ دندان‌هایتان را تغییر دهید. استفاده از ونیرها و روکش‌های ایمپلنت از جمله این روش ها است.

از دست دادن دندان

از دست دادن دندان باعث بروز عدم تعادل در لبخند می شود. همچنین این اتفاق می‌تواند سلامتی شما را به خطر انداخته و مانع چفت شدن دندان‌ها شود.

مرتب بودن و فاصله میان دندان‌ها

دندان‌های نامنظم و با فاصله را می‌توان برای ایجاد یک لبخند زیبا ترمیم  کرد.

تعادل

دندان‌های شکسته یا لب‌پر شده می‌توانند باعث ایجاد عدم تعادل در لبخند شوند. در صورتی که  این دندان ها قابل رویت باشند و باعث آزارتان شوند، شما می‌توان با چسباندن روکش و ترمیم دندان ها ظاهرزیبا و طبیعی را به آن ها برگردانید.

تعادل لثه

ظاهر لثه‌ها در زیبایی لبخند بسیار مهم است. اگر در هنگام لبخند بیمار، مقدار زیادی از لثه‌ ها قابل رؤیت باشد، می توان این مشکل را با انجام جراحی لثه بر طرف کرد. برای رفع این مشکل به نصب وینر یا روکش نیاز نیست.

ونیرهای پرسلین می‌توانند به شما لبخندی هالیوودی ببخشند 


 

بسیاری از سلبریتی‌ها، لبخند هالیوودی خود را به لطف دندانسازی ترمیمی به ویژه ونیرهای پرسلین، به دست آورده‌اند. ونیرهای پرسلین برای کسانی است که می‌خواهند ظاهر لبخند خود را به شیوه‌ای موثر و ارزان بهبود دهند گزینه‌ای مناسبی است. این وینرها در مقایسه با سایر محصولات دندانسازی ترمیمی، مانند ایمپلنت‌های دندان، روکش‌ها و حتی بریس‌های ارتودنسی، کمتر تهاجمی بوده و معمولاً هزینه زیادی ندارند. به دلیل راحتی نصب وینرها نسبت به سایر گزینه های درمانی، این روش ساده ترین راه برای رسیدن به یک طرح لبخند زیبا است.

استفاده از ونیرها 

ونیرها را می‌توان برای بازسازی و زیباسازی دندان‌های شکسته یا لکه‌دار، کوتاه شده و همچنین پر کردن فاصله میان دندان‌ها استفاده کرد. ونیرها و روکش های دندانی که از جنس پرسلین همرنگ دندان ساخته شده اند می‌توانند بر روی دندان قرار بگیرند. بیشترین موارد استفاده از این مواد بر روی دندان‌های جلویی فک بالاست، که معمولاً بیشترین جلوه را هنگام لبخند، خنده یا صحبت کردن فرد دارند.

روش نصب ونیرها 

نصب تمام ونیرها معمولاً چند جلسه طول می‌کشد.

  • اولین جلسه معمولاً شامل مشاوره در مورد طرح لبخند جدید شماست. دندانپزشک ممکن است که در این جلسه از دندان‌های شما قالب‌گیری کند و عکس رادیولوژی نیز گرفته شود.
  • در جلسه دوم، دندانپزشک دندان‌هایتان را برای ونیر آماده‌ می‌کند.  پزشک مقدار کمی از مینای دندانی که قرار است با ونیر پوشانده شود را برمی‌دارد. این کار کمک می‌کند تا ونیرها به خوبی روی دندان سوار شوند و همچنین باعث می‌شود تا این فرآیند برگشت ناپذیر شود. البته نتیجه این فرآیند ارزشش را خواهد داشت! تا پیش از جلسه بعدی، ممکن است پزشکتان از ونیرهای موقتی بر روی دندان‌هایتان استفاده کند تا علاوه بر محافظت از آنها ظاهر خوبی نیز داشته باشند.
  • در ادامه ونیرها در لابراتور دندانسازی، بر اساس قالبی که از خنده شما گرفته شده، ساخته می‌شوند. رنگ ونیرهای پرسلین به دقت و به گونه ای انتخاب می‌شود تا با رنگ دندان‌های خودتان همخوانی داشته باشد، هرچند ممکن است کمی سفیدتر باشند تا ظاهر لبخند شما را بهبود ببخشند. پرسلین بهترین ماده برای ساخت ونیر است. زیرا بسیار مقاوم بوده و بافتش، مثلاً در چگونگی جذب و پخش نور، به دندان انسان بیشتر شباهت را دارد.
  • در جلسه آخر، دندانپزشک از آمادگی ونیرها برای قرار گرفتن بر دندان شما مطمئن می شود و در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح نموده و یا رنگ آنها را تغییر می‌دهد. سپس ونیرهای آماده شده را با استفاده از چسب مخصوص دندانپزشکی بر روی دندان ثابت می‌کند. رنگ این چسب نیز باید به گونه‌ای تنظیم شود که به وینرها ظاهری طبیعی ببخشد. پس از قرار گرفتن ونیرها بر روی دندان، دندانپزشک با استفاده از نور مخصوصی چسب را سفت می‌کند، تا ونیر به سرعت به دندان شما بچسبد.

 همانطور که برای مراقبت از دندان‌های خود مسواک می زنید، نخ دندان می کشید و به طور منظم به دندانپزشک مراجعه می کنید، باید برای مراقبت از ونیرها نیز این کارها را انجام دهید. اگرچه پرسلین در برابر لکه مقاوم است، ولی بهتر است از مواد خوراکی مانند قهوه، چای یا شراب قرمز که رنگ زیادی دارند استفاده نکنید، انجام  این کار باعث می‌شود تا رنگ دندان‌های طبیعی شما برای همیشه با رنگ ونیرها همخوانی داشته باشد.

اگر به دنبال درخشندگی لبخند ستاره‌های هالیوودی هستید، باید برای ایجاد طرح لبخند به بهترین دندانساز ترمیمی مراجعه کنید. او بعنوان دندانساز ترمیمی، دامنه وسیعی از خدمات زیبایی را به شما پیشنهاد خواهد داد تا از زیبایی و درخشندگی لبخندتان مطمئن شوید. با چه طرح لبخندی می‌توانید با اعتماد بنفس کامل لبخند بزنید؟

سایر عمل‌های دندانسازی ترمیمی


چندین عمل دندانسازی ترمیمی وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید. این عمل‌ها با بهبود ظاهر لبخند شما باعث می شوند تا با اعتماد به نفس لبخند بزنید. داشتن دندان‌های سالمی که ظاهر زیبایی دارند آرزوی هر کسی است. با انتخاب روش درست درمان، این آرزو دست یافتنی خواهد بود.

لومینرها 

لومینرها یک روکش پرسلینی هستند که به طور ویژه‌ای طراحی و شکل‌دهی شده‌اند و نیازی به برداشتن قسمتی از مینای دندان ندارند. این مواد بسیار نازک و مقاوم بوده و سریع و بدون درد بر روی دندان قرار می گیرند. لومینرها بخشی ضروری یک طرح لبخند بی نقص هستند و می‌توانند در شکل دهی لبخند شما نقش قابل توجهی داشته باشند. این مواد بی نظمی‌ها و شکاف‌های میان دندان‌ها را پوشانده و پنهان می‌کنند، و دندان‌ها را با یک رویه زیبا می‌پوشانند. در نتیجه باعث می شوند که دندان‌هایتان ظاهری زیبا داشته باشند. برای نصب لومینرلازم است که بیمارتنها دو بار به پزشک مراجعه کند. در اولین جلسه، قالب فک گرفته می شود و گاهی اوقات نیزعکسی از لبخند شما انداخته شده و تحلیل می‌شود. همچنین ممکن است که لثه‌هایتان را با لیزر ترمیم نموده تا ظاهری متقارن پیدا کنند. درمراجعه بعدی، دندانپزشک ، رویه دندان را با استفاده از چسب می چسباند و فرآیند پایان می‌یابد.

ایمپلنت‌های دندان

تعویض دندان‌ها با ایمپلنت‌های دندان یکی از خدمات درمانی است که می‌تواند طرح لبخندی خارق‌العاده ایجاد کند. ایمپلنت‌های دندان، میتوانند لبخند رویاهایتان را برای شما بسازند. ایمپلنت‌ها قطعات کوچکی از تیتانیوم هستند که درون استخوان در لثه شما کاشته می‌شوند. بعد از بهبودی کامل، دندان‌های پروتز شده، خود را نشان خواهند داد و شما می‌توانید به راحتی از آنها برای جویدن غذا و صحبت کردن استفاده کنید.

 سفید کردن دندان
هیچ چیزی به اندازه دندان‌های درخشنده و سفید، نمی‌تواند لبخندی هالیوودی به فرد ببخشد. با استفاده از خدمات سفید کردن دندان، می‌توانید به لبخند رویاهایتان دست یابید. شما می توانید این سرویس را در مطب دندانپزشک و بدون هیچ اتلاف وقتی دریافت کنید.

آنچه گه گفته شد، انواع مختلفی از عمل‌های دندانسازی ترمیمی بود که برای ایجاد لبخندی هالیوودی می توانند به شما کمک کنند. شما با کمک مشورت پزشک می‌توانید درمان ترمیمی مناسب خود را که بهترین لبخند هالیوودی را به شما هدیه می دهد انتخاب کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *